Bu gece kar yağışı beklenen 9 il

Bu gece kar yağışı beklenen 9 il
Bu gece kar yağışı beklenen 9 il,Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün son değerlendirmelerine göre, hava sıcaklıları 6-10 derece azalması bekleniyor.

İHLAS SON DAKİKA - Türkiye, bugün Balkanlar üzerinden gelecek soğuk havanın etkisine girecek.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden aldığı bilgiye göre, halen Orta Akdeniz üzerinden gelen ılık ve yağışlı hava kütlesinin etkisi altında olan Türkiye'de, bugün batı kesimlerde görülecek yağışların Antalya ve Muğla çevreleri ile İzmir ve Aydın'ın kıyı kesiminde kuvvetli olması bekleniyor.

Tahminlere göre; Marmara, Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'nun batısı yağışlı geçecek. Yağışlar önceleri yağmur Ege ve Akdeniz kıyılarında sağanak, öğle saatlerinden itibaren Trakya, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın güneyi, İç Ege ve göller yöresinde gece saatlerinde ise Batı Karadeniz'in iç kesimi, İç Anadolu ve Doğu Anadolu'nun batısında karla karışık yağmur ve kar şeklinde olacak.

HAFTA SONUNA DİKKAT!

24 Aralık Cumartesi günü Marmara'nın batısı ile Kıyı Ege dışında kalan tüm yurt yağışlı geçecek. Yağışlar kıyılarda yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacak.

25 Aralık Pazar günü yağışlı hava Karadeniz, İç Anadolu'nun doğusu, Doğu Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde etkili olmaya devam edecek. Yağışlar Güneydoğu Anadolu ile Doğu Akdeniz kıyıları ve Karadeniz kıyılarında yağmur, diğer kesimlerde kar şeklinde olacak.

YAĞIŞLAR PAZARTESİ YURDU TERK EDECEK!

Yağışlı hava 26 Aralık Pazartesi günü doğu kesimlerde devam ettikten sonra yurdu terk edecek.

Hava sıcaklığının kuzeybatı kesimlerde, hafta sonunda ise ülke genelinde 6-10 derece azalacağı tahmin ediliyor. Rüzgarın; bugün Ege ve Batı Akdeniz'de güney ve güneydoğu yönlerden bugün ve yarın Marmara, Batı Karadeniz ve Ege'de kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli ve kısa süreli fırtına şeklinde eseceği bekleniyor.

ÖNEMLİ UYARI!

Yetkililer, vatandaşları kuvvetli yağış ve fırtına nedeniyle meydana gelebilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olmaları konusunda uyardı.

Bu gece kar yağışı beklenen 9 il

Soğuk ve yağışlı hava dalgası yurdun batısından giriş yaparken Meteoroloji Genel Müdürlüğü, bu akşam ve gece saatlerinde bazı illerde kar yağışı beklendiğini açıkladı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, bu akşam Edirne ve Kırklareli, gece saatlerinde Bolu, Afyon, Kütahya, Bilecik, Isparta, Ankara ve Eskişehir çevrelerinde kuvvetli kar yağışı bekleniyor.

Yetkililer, kar yağışının özellikle karayolu trafiğinde olumsuz şartlara neden olabileceğinden başta sürücüler olmak üzere tüm vatandaşlardan dikkatli ve tedbirli olmalarını istedi.

Başkentte gece için kar yağışı uyarısı

Ankara'da yağmur şeklinde görülen yağışın, gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceği bildirildi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamada, halen Ankara'da yağmur şeklinde devam eden yağışın gece saatlerinden itibaren karla karışık yağmur ve kar şekline dönüşeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Açıklamada, kar yağışının kent merkezinde ve Ankara'yı çevre illere bağlayan karayollarında kar örtüsü oluşturması beklendiğinden sürücülerin ve ilgililerin dikkatli ve tedbirli olmaları gerektiği kaydedildi. Buzlanma ve don olaylarına karşı da uyarıda bulunuldu.


http://www.ihlassondakika.com/haber_Ulke-genelinde-hava-sicakliklarinin-6-10-derece-azalacak---manset-haberleri_440920.html


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More