Süper Kupa maçı ertelendi"

Süper Kupa maçı ertelendi
Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu'nun gerçekleştirdiği olağanüstü toplantı sona erdi.

Toplantının ardından açıklama yapan Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Ali Aydınlar, 31 Temmuz Pazar günü Fenerbahçe ile Beşiktaş arasında Erzurum'da oynanacak olan Süper Kupa finalini erteleme kararı aldıklarını söyledi.

Futbol Federasyonu'nun İstanbul İstinye'deki merkez binasının önünde yapılan açıklamada Başkan Mehmet Ali Aydınlar'ın yanı sıra Başkanvekili Lütfi Arıboğan ve yönetim kurulu üyesi Göksel Gümüşdağ da hazır bulundu.

Başkan Mehmet Ali Aydınlar, Spor Toto Süper Lig ve Bank Asya 1. Lig'le ilgili kararların belgelerin ellerine ulaşması ve incelenmesinin ardından verileceğini belirterek, "Süper Kupa Finali ertelendi" ifadesini kullandı.

UEFA'nın süreçten hoşnut olmadığı yönünde sorulan sorulara ise Mehmet Ali Aydınlar, "UEFA'nın desteği ve güvencesi bizim yanımızda." karşılığını verdi.

Bu arada Beşiktaş'ın Türkiye Kupası'nı iade etmesiyle ilgili olarak sorulan bir soruya ise Başkan Aydınlar, kararın siyah - beyazlı kulübün insiyatifi olduğunu kendilerinin ise bu karara saygı duyduklarını söyledi.

Öte yandan Mehmet Ali Aydınlar, şike soruşturması içindeki belgelerin yarından itibaren ellerine ulaşmaya başlayacağını da sözlerine ekledi.

-TOPLANTI SONRASI-

Fenerbahçeli yöneticilerin, daha önce ''şirket birleşmesine ilişkin'' konuyu görüşmek üzere kendilerinden daha önce randevu aldığını ve ziyaretin bu nedenle gerçekleştiğini kaydeden Aydınlar, ''Bizim için sürpriz bir ziyaret değildi. Ziyaret öncesinde bu konuyu yönetim kurulu toplantısında görüşmüş ve karara bağlamıştık'' diye konuştu.

Fenerbahçe Kulübü'nün şike iddialarına yönelik yürütülen soruşturmaya ilişkin bugün yaptığı açıklamanın hatırlatılması üzerine ise Aydınlar, ''Fenerbahçe Kulübü kendi görüşlerini ortaya koymuş. Biz de saygıyla karşılarız. Bizim de kendi görüşlerimiz var. Herkesin kendi görüşü var. Açıklamada beni rahatsız bir unsur yoktu, doğrusu... Dolayısıyla biz bu konuyu konuşmadık'' dedi.

-FUTBOL FEDERASYONU'NDA KOZMİK ODA-

Futbol Federasyonu'nda, soruşturmayı yürüten Cumhuriyet Savcılığı'nın göndereceği belgelerin korunmasına yönelik önlemler alındığı ve bir oda oluşturulduğu yönündeki iddiaların sorulması üzerine ise Aydınlar, şunları söyledi:

''Belgeleri hem bizim hukukçularımız hem de Etik Kurul üyeleri inceleyecekler. Bununla ilgili güvenli bir oda sağladık. Kamera sistemi olan, şifreli giriş çıkışı olan, tüm oradaki işlemlerin kayıt altına alınacağı bir sistem oluşturduk. Soruşturma gizli olduğu için belgelerin, bilgilerin dışarı çıkmaması lazım. Bu konuda gerekli güvenlik önlemlerini aldık.''

''Delillerin yeterliliğine nasıl kanaat getireceksiniz?'' şeklindeki soru üzerine ise Aydınlar, ''Ona biz kanaat getiremeyiz, hukukçular kanaat getirecek. Biz hukukçu değiliz. Kesinlikle biz bakmayacağız, biz Etik Kurul'un vereceği kararı bekleyeceğiz. Etik Kurul'un vereceği rapor üzerinden kararımızı vereceğiz.''


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More