Kamu işçisine 2011 zammı yüzde 4-4 olarak belirlendi

230 BİN ÇALIŞAN BU HABERİ BEKLİYOR!.. TÜRK-İŞ İLE HÜKÜMET ARASINDA SÜRDÜRÜLEN TOPLU İŞ SÖZLEŞMELERİNDE ANLAŞMA SAĞLANDI. ÇALIŞMA VE SOSYAL GÜVENLİK BAKANI FARUK ÇELİK, KAMU İŞÇİLERİNE 2011 ZAMMININ YÜZDE 4 ARTI YÜZDE 4 OLARAK BELİRLENDİĞİNİ BİLDİRDİ…
 
19/7/2011 21:33
 
Hükümet ile TÜRK-İŞ anlaştı! Kamu işçisine 2011 zammı yüzde 4-4 olarak belirlendi...
Çelik, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığında Türk-İş Genel Başkanı Mustafa Kumlu ile yaptığı ortak basın açıklamasında, kamu işçilerine 2011 yılı için yapılacak ücret zamları hakkında bilgi verdi.
Aylık çıplak brüt ücretleri bin 425 liranın altında olan işçilerin aylık çıplak brüt ücretlerine bin 425 lirayı geçmemek üzere 100-150 TL arasında kademeli olarak iyileştirme yapıldığını belirten Çelik, bu iyileştirme sonucunda düşük ücretlilere daha yüksek oranda zam yapılmasının sağlandığını, hükümetin ücretlilerle ilgili genel politikasının da bu istikamette olduğunu söyledi.
Çelik, sosyal yardım ödemesinin ise toplu sözleşmenin birinci yılı için aylık brüt 145 TL olarak belirlendiğini, toplu iş sözleşmelerinde yer alan diğer maktu ödemelerde ise ücret zamları oranında artışlar yapıldığını kaydetti.
Faruk Çelik, bugün imzalanan bu çerçeve anlaşma protokolünün kamu kurum ve kuruluşlarına, taraflara ve tüm çalışanlara hayırlı olmasını diled


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More