Aziz Yıldırım İtiraf Etti. Aziz Yıldırım'ın İtirafları...

AZİZ YILDIRIM KONUŞURSA ORTALIK KARIŞIR MI?.. ŞİKE SORUŞTURMASINDA TUTUKLANAN FENERBAHÇE BAŞKANI AZİZ YILDIRIM’IN AVUKATI FAİK IŞIK AÇIKLADI: AZİZ BEY, ‘TÜRKİYE’DE FUTBOLUN SON ON ÜÇ YILINI ANLATAYIM’ DİYOR…
 
19/7/2011 11:50
 
Şike soruşturmasında tutuklanan Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım’ın avukatı Faik Işık açıkladı: "Aziz Bey, ‘Türkiye’de futbolun on üç yılını anlatayım’ dedi."
Işık, "Sponsor olan, para veren firmaların kulüplerinden beklentilerini, spor yazarlarının futbolcularla ilişkilerini, hangisini fiyatını parlatmak için övdüklerini, hangisini yerin dibine geçirdiklerini, kulüp yönetiminin ilişkilerini, kulüplerin etrafında dönen insanları... Aziz Bey ‘Hepsini anlatayım’ diyor” diye konuştu.
"Aziz Yıldırım’ın yakın çevresinde Sedat Peker’in adamları bulunuyor mu?" sorusunu ise Işık şöyle yanıtladı:
"Aziz Yıldırım’ın yakın çevresinde değil. Fenerbahçe kongre üyeleri arasında Olgun Peker’in iki adamı bulunuyor. Ama aynı kongre üyeleri arasında 20 tane hâkim ve savcı da var" dedi.
ÇARŞI’NIN SORUŞTURMAYA NEDEN KARŞI DEĞİL?
Beşiktaş'ın kupayı iade etmesinin mahkemeyi seyrini nasıl etkileyeceğiyle ilgili değerlendirme yapan Işık şunları söyledi:
"Savcılığın ve polisin soruşturma tarzı herkesi derinden etkiliyor. Sanıklar daha ‘yargılanmadan’ mahkûm oluyor. Spor kulüplerinin yönetimleri bile korkularından, ‘aman ne istiyorsunuz verelim. Aman bize bulaşmasın’ halindeler. Şimdi ben yürekli Çarşı taraftarını merak ediyorum. Herkese meydan okuyan, herkese posta koyan, herkese karşı olan Çarşı’nın soruşturmaya karşı olamamasını hayretle karşılıyorum."
Şike soruşturmasında toplam 31 kişi tutuklanmıştı.


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More