Beşiktaş'ta Yeni Teknik Direktör Kim Olacak?Tayfur Havutçu dönemi sona eriyor
 Beşiktaş Kulübü, Tayfur Havutçu'nun tutukluluk halinin devam etmesi üzerine teknik direktör arayışlarına başladı. Siyah-beyazlı kulüpte adı geçen ilk iki isim Mustafa Denizli ve Christoph Daum oldu.

Beşiktaş'ın teknik direktörü Tayfur Havutçu, futbolda şike iddialarına yönelik soruşturma kapsamında 12 Temmuz'da ifadesi alınmış, daha sonra tutuklu yargılanmak üzere Siyah-beyazlı kulübün futbol komitesi başkanı Serdal Adalı ve protokol müdürü Ahmet Ateş ile birlikte cezavevine gönderilmişti. Tayfur Havutçu ile ilgili tutukluluk kararının kalkmasına ilişkin yapılan itiraz bugün reddedilirken, bu gelişme üzerine Beşiktaş kulübü, yeni teknik adam arayışlarına ciddi olarak başladı. Siyah-beyazlı kulübün ilk adayı Mustafa Denizli oldu. Tecrübeli teknik adam, konu ile ilgili yaptığı kısa açıklamada, son dönemde Beşiktaş kulübü yetkilileriyle bazı görüşmelerin olduğunu ifade ederken, bu görüşmelerin bir transfer teklifi anlamı taşımadığını vurguladı.

Beşiktaş'ın diğer bir teknik direktör adayı ise Christoph Daum. Daha önce farklı dönemlerde Beşiktaş'ı çalıştıran Daum, geçtiğimiz sezon Alman Bundesilga ekiplerinden Eintracht Frankfurt'u ligin son haftalarında devralmış, ancak takımın küme düşmesinin ardından görevine son verilmişti. Daum'un, Türk futbolunu yakından tanıması, uzun süredir yardımcılığını yapan Roland Koch'un da yeni sezon öncesi Beşiktaş'ta antrenörlük görevini yürütüyor olması Alman teknik adamın ismini öne çıkaran etkenler olarak göze çarpıyor. Christoph Daum, konu ile ilgili geçtiğimiz haftalarda yaptığı açıklamada kendisine Beşiktaş'tan bir teklif olmadığını ifade etmişti. Ancak bugün yaşanan gelişme sonrası Siyah-beyazlı yönetimin hem Daum, hem de Denizli isimleri üzerinde durması ve kısa sürede Siyah-beyazlı takımın yeni teknik direktörünün belli olması bekleniyor.


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More