Hepar Oy Sorgulama (Seçmen Sorgulama - Sandık Oy Sorgulama)

İşte Pamukoğlu'nun OY ORANI?

HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu, 2011 seçimleri öncesi Konsensüs Araştırma Şirketi'ne bir anket yaptırdı. Diğer partilerin sonuçları verilmedi ama işte HEPAR'ın oy oranı...21 Ekim 2010 / 10:08.Hak ve Eşitlik Partisi(HEPAR)'nin yaptırdığı ankette partiye yüzde 8,4 oy çıktığı bildirildi.
HEPAR'dan yapılan yazılı açıklamada 14 Eylül-10 Ekim 2010 tarihleri arası yaptığı yüz yüze anket çalışmasında partilerinin oy oranının yüzde 8,4 olduğunu ifade etti. HEPAR, yüz yüze anket çalışmasını Konsensus Araştırma ve Danışmanlık Şirketi'nin 57 ilde 81 bin kişi üzerinde yaptığını belirtti. 17 yaş üstü 751 erkek ve 749 kadınla yapılan ankette seçmenin yüzde 7,5'nin HEPAR Genel Başkanı Osman Pamukoğlu'nu 'En beğenilen lider' arasında gördüğü belirtildi.

Osman Pamukoğlu, seçime 8 ay kala yaptırdıkları anket çalışması sonuçlarının partilerinin 2011 seçimlerininde yüzde 10'luk seçim barajını aşmada sıkıntı çekmeyeceklerinin göstergesi olduğunu kaydetti. Pamukoğlu, "HEPAR'ın seçimlere 8 ay kala ulaştığı bu sonuçlarla 2011 genel seçimlerindeki baraj sorununu tereddütsüz aşacağız. Bu sonuçlar önümüzdeki 2011 seçimlerinde siyasi dengeleri değiştireceği aşikar." dedi.

Pamukoğlu, partilerinin oy artışındaki en önemli faktörün cumhuriyetçi ve milliyetçi seçmenin umut ışığını HEPAR'da görmesi olduğunu dile getirdi.


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More