Ezel'in final bölümünde ne olacak?

Ezel Dizisi Resimleri
Ezel dizisinin 2 hafta önce öldürülen 'Tefo'su Sarp Akkaya açıkladı.

Ekranların sevilen dizisi Ezel’de, iki hafta önce öldürülen ’Tefo’ karakterini canlandıran Sarp Akkaya, bu karakterle Türk halkının beğenisini topladı.. Mütevazı bir hayat yaşayan ve sorularımızı günde beş vakit takıldığı Caddebostan sahilindeki Göztepe Amatör Balıkçılar Derneği’nin salaş lokalinde yanıtlayan Akkaya, hem Tefo’yu hem de kendisini anlattı. Ayrıca, özel hayatıyla ilgili samimi itiraflarda da bulundu...

■ Tefo’nun ölmesi sizin için bir başlangıç mı oldu, bir son mu?
Güzel hatta harika bir başlangıç oldu benim için. Bana, "Tefo’nun ölümüne üzüldünüz mü?" diye soruyorlar. Aslında çok üzülmedim. Çok tadında bitti. Dizi de çok tadında bitecek. Bu dizide, çok güzel bir ekiple çalıştım. Profesyonel ve sadece işini yapmaya çalışan bir ekipti. Bu açıdan çok mutluyum.

’TEFO’ DÖNÜM NOKTAM OLDU
■ Ezel dizisi fenomen bir dizi oldu. Bunun da mutluğunu yaşıyorsunuzdur elbette...
Ben daha önce hiçbir televizyon dizisinde bir dakikalık tek bir plan sahne görmemiştim. Bizde geçen sezon Cengiz’in Serdar’la bir sahnesi vardı. Tek plan aktı; hayran olmuştum!

■ Tefo karakteri dizi başladığında uzun soluklu bir karakter olarak mı düşünülmüştü, yoksa sevildiği için mi ömrü uzatıldı?
Sonradan beğenildi. Ufak rollere bile oyuncu koymak cesaret isteyen bir şeydir. Bu da Ay Yapım’ın bir başarısıdır. Yapımcı için maddi bir külfettir bu. Ben çok çalıştım; yapımcı, yazar ve yönetmen bana güvendi; sonra da rol büyüdü.

■ Öldükten sonra, Twitter sayfanızda Tefo’ya teşekkür ettiniz. Neden yaptınız bunu?
Hayatımda dönüm noktası oldu Tefo rolü. O yüzden teşekkür ettim. Tefo rolü Sarp Akkaya ismini birkaç kişiye de olsa duyurdu. Oyuncu olarak bilinen bir adam haline geldim.

■ Dışarıdan gelen tepkiler ne durumda?
Herkes çok seviyormuş Tefo’yu, öldükten sonra anladım bunu. Keşke insanlar da öldükten sonra görebilseler ne kadar çok sevildiklerini. "Diziden niye çıktın?" diyenler çok oluyor. Tefo, dizideki diğer karakterlere göre biraz daha bizden, biraz daha yerli malı bir karakter. O yüzden de artı bir sempatisi vardı. Bizim ülkemizde ne yazık ki hâlâ var olan bir cinayet biçimini yaşayan bir karakter oldu. Tefo geçmişinde töre yüzünden kız kardeşini öldürmüştü. Bu ülkemizin ayıbıdır. Tefo’nun durumu insanlara yakın geliyor çünkü bildikleri bir konu.

■ Ezel’in finalini biliyor musunuz?
Ben bir sonraki bölümü bile bilmiyorum. Bana artık senaryoyu da göndermiyorlar. Sadece finalin yazılmadığım biliyorum. Haftalık yazılıyor senaryo. Ama kurgusu Pınar ve Kerem’in kafasında bitmiştir mutlaka.

TİYATRO YAPACAĞIM
■ Final tahmininiz nedir?
Bir tahmin söylerim ama eminim çıkmayacak. Öyle ters köşelere yatırıyorlar ki insanı... Bana herkes ölecek gibi geliyor. Belki de kimse ölmeyecek. Ne desem yalan ya! Bir de ben ölsünler istemiyorum. Cengiz ölmesin! Ali de ölmesin! Eyşan da ölmesin!

■ Yeni sezon için birçok dizi teklifi yağıyordur herhalde size?
Yağıyor demesek de, teklifler geliyor doğal olarak. Birbirinden farklı roller teklif ediliyor, çeşit çeşit roller geliyor. 4 tane teklif aldım şu ana kadar. Henüz ne yapacağıma karar vermedim. Tek bildiğim ’Kaos’ adlı bi tiyatro oyunu var. 10 yıl önce konser-vatuvardan mezun olduğumuzda, arkadaşlarımla kurduğumuz tiyatroda oynadığım bu oyunu, yeniden sahneye koyacağız.


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More