Demir Demirkan İle Röportaj

Yeni albümünüz ne zaman piyasada olacak? Albümün içeriğinden ve yapım sürecinden biraz bahseder misiniz??

Albüm Mart başı ya da ortası gibi çıkacak, en azından ben öyle düşünüyorum En zorlanmadan yaptığım albüm oldu. Bu albümün yapım süreci daha rahat oldu diğerlerine göre çünkü bir şeyleri eklemek ya da çıkarmak zorunda olmadığımı hissettim ve içimden geldiği gibi yaptım.Eskiden 3 gün uyumadan çalışırdım, bu öyle olmadı. Belli bir saatte geliyorum ve çıkıyorum, rahat geçiyor her şey. Bu albüm gerçekten diğerlerinden daha farklı; içinde daha önceden albümlere koymadığım öğeler var. Bu albüm bir konsept albümü, bir hikaye üzerine kurulu 11-12 şarkı olacak.

Keyifli bir albüm dönemi geçirmişsiniz peki albümde kimlerle çalıştınız?

Parçaların hepsini ben yazdım ama bunarlı hayata geçirirken 3 kişiyle çalıştım ve onlar olmasaydı bu albüm yapılmazdı. Nedim Ruacan, Ozan Yılmaz ve Levent Candaş. Levent Candaş bas gitarları, Nedim Ruacan gitarları, Ozan Yılmaz’da klavye çaldı ve bütün düzünlemeleri beraber yaptık. Bunarlın üzerine solo enstrümanlarda saksofon ve flüt olarak Serdar Barçın’la çalıştık.


Albümün çıkmasına daha zaman var ama yine de klip için aklınızda şekillenen parça var mı ?

Albümde toplam 5 sözlü parça var zaten benim için hangisinin olacağı gerçekten fark etmiyor ama genelde hızlı parçalarla çıkış yapılır. Bunun ne kadar doğru olduğunu bilmiyorum. Zannediyorum Nafile ya da Sen Varsan isimli parçalar olabilir, buna şirketimizle karar vereceğiz ama benim için enstrümantal bir parçada çıkış parçası olabilir.

Albüm çıkmadan önce en kısa zamanda sizi nerede dinleyebiliriz?

13 Ocak’ta Rock House Cafe’de konserimiz var. İlk albümden sonra orda bir kere çalmıştım e 40 kişi gelmişti ama çok iyi vakit geçirmiştik. Umarım bu sefer daha fazla kişi olur. Konserde bu albümde çalıştığım arkadaşlarımla birlikte çalışacağım ama albümdeki değişiklikleri biraz daha saklamak istiyoruz. O yüzden daha önceki konserlerim gibi eski parçalardan oluşan bir konser olacak.


0 yorum:

Yorum Gönder

Twitter Delicious Facebook Digg Favorites More